Artykuły - Hodowla WOLF WIMA - Owczarki Niemieckie Długowlose- Dolnośląskie

Idź do spisu treści

Menu główne

Artykuły

 
 

23.07.2013r. - Wykonaliśmy w Niemczech prześwietlenie stawów biodrowych i łokciowych naszej XENY oraz wykonalismy badanie DNA. Wynik prześwietlenia bardzo dobry- HD-NORMAL, ED-NORMAL , DNA gepruft.

22.06.2013 - Nasza XENA brała udział w Krajowej Wystawie Owczarków Niemieckich w Świerklańcu. Wystawiana była w klasie młodzików zdobywając 1 lokatę z oceną Wybitnie Obiecującą. Sędzią wystawy był Hans-Peter Schweimer(SV)

28.04.2013 - W dniu dzisiejszym nasza XENA brała udział w XVI Dolnośląskiej Wystawie Owczarków Niemieckich we Wrocławiu. Wystawiana była w klasie młodzików zdobywając 2 lokatę z oceną Bardzo Dobrą. Sędzią wystawy- suk długowłosych- był Rainer Mast(SV)

26.02.2013r. - W dniu dzisiejszym  wykonaliśmy wstępne prześwietlenia stawów biodrowych i łokciowych naszej XENY u dr Siembiedy. Wynik prześwietlenia bardzo dobry, stawy rozwijają się prawidłowo.

W dniu 24.11.012 na terenie ośrodka szkolenia psów oddziału wrocławskiego  -jak co roku w listopadzie- odbyło się zakończenie sezonu wystawowego 2012 połączone z grabieniem liści kasztanowca. Pogoda dopisała  choć w porównaniu z  rokiem ubiegłym frekwencja była mniejsza, ale nie przeszkadzało to we wspaniałej zabawie.
Duże brawa dla organizatorów za przygotowanie wspaniałego kateringu. Było piwko, napoje, kawa wspania
łe jedzenia , trudno wszystko wymienić, karkóweczka w sosie wspaniała. Odbyło się również  wzniesienie toastu z okazji zdobycia na wystawie klubowej  w  2012r przez  sukę NIKITA EQUUS  tytułu VA1.
                                 Wybrane zdjęcia z zakończenia sezonu 2012.

      Oznaczenia związane ze szkoleniem psów ....czytaj dalej.....

     Chroń psy przed herpeswirozą.....czytaj więcej......

     Pies rodzi się bez zębów, które wyrastają w ciągu pierwszych kilku tygodni życia szczenięta. Początkowo są to  zęby mleczne, ostre jak szpileczki ....czytaj więcej

     Wreszcie mamy długo oczekiwaną znowelizowaną Ustawę O Ochronie Zwierząt. 01.01.2012r. weszła w życie nowa Ustawa O Ochronie Zwierząt.....czytaj dalej.......

    Wykaz lekarzy weterynarii upoważnionych przez Związek Kynologiczny w Polsce do odczytywania zdięć
rentgenowskich układu chrzęstno-kostnego
czytaj więcej.............

 
Aktualizacja 2020-12-11
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego