Informacje - Hodowla WOLF WIMA - Owczarki Niemieckie Długowlose- Dolnośląskie

Idź do spisu treści

Menu główne

Informacje

          Jesteśmy członkami Związku Kynologicznego w Polsce, który zrzeszony jest w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI. Jako pasjonaci  i miłośnicy prowadzimy hodowlę Owczarka Niemieckiego Długowłosego. Polecamy Państwu szczenięta rodowodowe z kryć krajowych i zagranicznych o wspaniałym usposobieniu i psychice. Wszystkie psy w naszej hodowli posiadaja odpowiednią opiekę weterynaryjną. Dbamy o prawidlowe żywienie, okresowe szczepienia i wychowenie naszych psow jako pies  przyjaciel człowieka i na odwrót- człowiek przyjaciel psa.

        Owczarek niemiecki długowłosy jest jedną z ras psów, należącą (według klasyfikacji FCI ) do grupy psów pasterskich i zaganiających. Owczarek niemiecki długowłosy wraz z owczarkiem niemieckim krótkowłosym należą do sekcji psów pasterskich (owczarskich). Według klasyfikacji FCI podlega probom pracy. Zaliczany do psów obronnych. Odmiana długowłosa została uznana przez FCI od 1 stycznia 2011 roku

      Trudno wymienić wszystkie zalety tego psa. Odważny, inteligentny, bezgranicznie oddany swemu panu. Ma doskonały węch, niektórzy twierdzą, że najlepszy spośród wszystkich psów. Dlatego m.in. jest najwyżej cenionym psem do wszelkiego rodzaju zadań specjalnych, policyjnych, tropienia, pościgów, odnajdywania zaginionych, w ratownictwie górskim, jako przewodnik niewidomych itp.

      Owczarek niemiecki powinien być psem żywiołowym, energicznym. Szybko i chętnie się uczy, współpracuje. Wymaga od właściciela zapewnienia dużej ilości ruchu i zajęcia. Jest to pies dla każdego, dla dzieci i osób starszych.  Dobrze prowadzony pies tej rasy będzie przywiązany do rodziny, odważny, posłuszny i towarzyski. Psy nieprawidłowo socjalizowane i źle wychowywane mogą stać się lękliwe, nerwowe, co może prowadzić do agresji bądź histeryczności psa.


                  
PSY Z NASZEJ HODOWLI SPRZEDAJEMY TYLKO Z RODOWODAMI FCI.

 
Aktualizacja 2020-12-11
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego